Takhle si vedem

Letošní sezona byla boj, ale my se nevzdáváme!

Naše letošní sezona nezačala úplně nejlépe, odešli nám některé členky těsně před sezonou a my jsme museli najít za ně náhrady. Po delší době, se nám povedlo tým doplnit a mohli jsme začít opět s tréninky. Času nebylo nazbyt, jelikož soutěže se blížily, tak jsme trénovali jak to jen bylo možné. Aby toho nebylo málo, přestal nás podporovat sbor SDH Oprechtice, takže jsme byly bez stroje a vybavení. Naštěstí nás podržel sbor SDH Stanětice a propůjčil našemu týmu kompletní vybavení a mašinu, za což jsme moc vděčné.

Dost bylo ale negativních věcí, tohle se prostě občas stává, důležité je se z toho nepos.... a jít dál. Děláme to přeci pro zábavu a proto, že se rády vidíme a požární sport nás baví. Letos jsme si udělaly taky radost, díky penězům z kalendářů a od našich sponzorů jsme si mohly pořídit naše nové krásné dresy, které jen tak nikdo nemá a díky nim jsme jednoduše originální. Jsme hrdé na to, z jaké oblasti republiky pocházíme a proto to chceme prezentovat, alespoň takovýmto způsobem.

Po pár trénincích jsem vzaly náš nově složený tým a vyjely jsme do Staňkova na noční soutěž se strojem PS 8. Časy sice nebyly úplně reprezentativní, ale ten pocit, stát zase na startu je prostě super. Užili jsme si to a to je hlavní! Na další soutěž jsme vyrazily do Tlumačova, takhle soutěž se nám loni zalíbila a letos jsme tam nesměli chybět. Oba útoky šly jako po drátkách a my jsme skončily na krásném pátém místě. Tuto soutěž jsme běžely se strojem PS 12, a ze všech ženských týmu jsme byly jediné, kdo s touto mašinou běžel, ostatní měli mašiny silnější. Poslední soutěž, kterou jsme odjely byla na Zíchově. Přes celotýdenní hice se na sobotu zatáhlo a celou soutěž propršelo. To ale nebránilo tomu, abychom si stouply na start, nové holky už zvládaly stavět základnu, což byl skvělý posun. Na této soutěži jsme chtěly zkusit silnější stroj, tak nám Zíchovský půjčili PS 15. Na zadku to šlo jedna báseň, jen holky proudařky to trochu nečekaly a trochu to s nima zamávalo. Nicméně, ustály to a útoky dokončily a nic se jim nestalo, to je nejdůležitější!

Přesto, že naše útoky jsme dokončily živé a zdravé, nemocnici jsme přesto navštívily. Naši Týnu Nekudojc jsme propůjčily Oprechtickému týmu na záskok a bohužel nám ji vrátili s oteklou rukou a naraženými prsty. Týna je nyní v klidovém režimu a odpočívá, ruka bude ale v pořádku a brzy bude zase cvakat koncovky.

Nyní náš nyní čeká ukončení sezony a jedno překvapení pro Vás pro všechny. Sledujte nás a zanedlouho udivíte, co pro Vás chystáme!

Ještě bychom tady chtěly poděkovat všem, co náš tým podporovali v těžkých časech. V první řadě je to určitě sbor SDH Stanětice, náš trenér Drahouš Pitter, který za náma stojí, naše technická četa - Pepa Hoffmann a Kuba Královec, bez těch bychom byly nahrané a samozřejmě naši fanoušci a likeři na facebooku, stránkách a ti, co nám jezdí fandit přímo na závody!!!! Díky Vám všem!!!

Vedoucí Chodských dívčat A+A

Sestava sezony 2017

Trenér - Drahoslav Pitter

Technická četa - Josef Hoffmann, Jakub Královec


Koš - Aneta Hoffmannová

Narážka - Kristýna Tomanová

Stroj - Aneta Pitterová

Helfer - Tereza Veberová

Rozdělovač - Kristýna Nekudová

Pr. proud - Jitka Uzlíková

L. proud - Kateřina Vaňková


První sezóna je za námi!!!

Na konci března 2016 jsme sestavily okrskový tým žen z okolních vesnic, který vystupuje pod hlavičkou SDH Oprechtice. Našim cílem bylo nejen reprezentovat náš okrsek na soutěžích požárního sportu, ale hlavně sblížit všechna děvčata a trávit příjemný čas pospolu. Tuto vizi jsme mohly zrealizovat díky podpoře ze strany SDH Oprechtice a SDH Stanětice, kteří nám poskytli veškeré vybavení.

První soutěž, která nás zaujala v naší první sezoně, byl Night Cup ve Štítarech v červnu. Ale počasí akci nepřálo a my jsme jely domů bez startu, jako všechna zúčastněná družstva.

Druhá soutěž, na kterou jsem se rozhodly jet, se konala 16.7. v Krchlebech. Tato soutěž byla pro nás odrazovým můstkem. Na startu panovala značná nervozita, ale i tak jsme to zvládly a přivezly si pěkný první měřený čas 24,24 s. Tento výsledek byl pro nás motivující a rozhodly jsem se pokračovat dál.

Další soutěž, které jsme se účastnily, byla ve Strýčkovicích. Zde se nám moc nedařilo, oba pokusy byly neplatné, ale ani to nás neodradilo. Naopak! Po tomto neúspěchu jsme nově a efektivněji poskládaly základnu, která se nám velmi osvědčila. Poslední víkend srpnu jsme strávily na soutěžích. Byli to dobře strávené dny, pozitivní energie a nadšení z celého týmu jen zářila. V sobotu 27.8. jsme byly ve Stříbře a v neděli pak v Tlumačově, kde jsme si udělaly osobní rekord 23,35 s a skončily tak na krásném 4. místě.

Sezónu jsme ukončily reparátem ve Štítarech na Night Cupu, kde jsme soutěžily v kategorii PS 12 a přivezly jsme si pohár za 2.místo. Tímto výsledkem jsme ukončily naši sezónu.

Chtěly bychom tímto poděkovat všem, kteří nás po celou dobu soutěžního období podporovali a podrželi v závěru sezóny, která pro nás nebyla, kvůli problémům a nesnázím jednoduchá. Také děkujeme rodinám, které nám poskytovaly zázemí pro tréninky. Mega čest patří PANU TRENÉROVI, který s námi přetrpěl naše držkaté nálady i vopinťané dny. Proto věříme, že když to přežil první sezónu, zvládne i následující. A hlavně, velký dík patří našim členkám, díky nimž jsme mohly splnit náš cíl, za což jsme moc rády.

Sestava sezóny 2016:

Pan Trenér - Drahoslav Pitter

stroj - Aneta Pitterová (Hamoun)

narážka - Aneta Hoffmannová (Gabík) / Kristýna Tomanová (Nijak)

koš - Kristýna Nekudová (Půlprdeláč), Aneta Hoffmannová (Gabík)

helfer - Tereza Veberová (Kamzarowicz Rezowsky)

troják - Kateřina Haasová (Řízeček)

levý proud - Michaela Kantnerová (Miš)/Veronika Mastná (malá Mastnejch)

pravý proud - Natálie Krumlová (Naty), Kristýna Nekudová (Půlprdeláč)

Těšíme se na další báječnou sezónu.
Vaše vedoucí A+A